Вентиляція для пластикових вікон

Вікна ПВХ характеризуються не тільки естетичністю, але і високою герметизацією - з ними тихо, спокійно, не дме, не проникає дощова волога. Але, провітрювати приміщення відкиданням стулки не завжди можливо - мороз, вітер, дощ, близькість проїжджої частини не дозволяють робити це регулярно. У такій ситуації вирішити проблему допомагає клапан провітрювання пластикових вікон. Це пристрій, що забезпечує регулярну припливну вентиляцію без відкривання стулки. Воно встановлюється прямо на віконну раму.

Вентиляційні клапани для вікон ПВХ

На ринку України пропонуються повітряні клапани на вікна наступних видів.

З ручним керуванням

Передбачає ручне регулювання подачі свіжого повітря. Його необхідний обсяг залежить від температури повітря за вікном, мікроклімату в цілому і кількості людей в приміщенні. Це самий не дорогий варіант, але вимагає постійної уваги.

З автоматикою

У його конструкції передбачений датчик вологості повітря. При її досягненні прикордонних відміток вентиляційний отвір відкривається автоматично, і в приміщення поступає свіже повітря. Встановити такий клапан на пластикові вікна можна в будь-який момент.

Фальцеві

Для їх установки в стулці або рамі роблять спеціальні отвори. Через них в приміщення потрапляє свіже повітря і виводиться відпрацьований. Але, вони настільки малі, що повноцінно провітрювати з їх допомогою не вийде. Зате вони ефективно відводять вологу від отвору за рахунок регулярного його обдування. Це найдешевший варіант, що характеризується низькою пропускною здатністю і все одно вимагає періодичного провітрювання за допомогою відкидання стулки.

Щілинні

При їх активації утворюється щілина шириною 12-16 мм і довжиною 170-400 мм, що забезпечує регулярний приплив свіжого повітря з високою пропускною здатністю. Найбільш популярний варіант щілинного клапана на вікна ПВХ - це модель з двох блоків. Один з них встановлюється зовні, другий зсередини стулки. На ринку також представлені універсальні моноблочні моделі.

Вбудований припливне клапан

Клапан припливної вентиляції для пластикових вікон може бути вбудований в віконну ручку. Зовні вона фактично не відрізняється від стандартної і забезпечена фільтрує пилозахисним елементом. При установці такого клапана стулка і рама сверлится - герметичність і цілісність віконного блоку не порушується.

Як встановити клапан припливу повітря на вікно?

Клапан притоку повітря на вікно можна встановити двома способами: з фрезеруванням і без. У першому випадку в віконній рамі свердлити отвори, в другому немає. Варіант з фрезеруванням краще. Незважаючи на те, що доведеться свердлити раму, її герметизація не порушується - конструкція клапана щільно перекриває отвір.

Другий варіант передбачає установку клапана на стику між рамою і стулкою. Для забезпечення його роботи доведеться видалити частину ущільнювача там і там, що може негативно позначитися на функціональності вікна.

У будь-якому випадку вентиляційні клапани на пластикові вікна повинні встановлювати професіонали. Це виключить ризик негативних наслідків. Один необережний рух, зайвий зріз, занадто велика або недостатнє отвір, і припливна вентиляція працювати не буде.

«ЗА» і «ПРОТИ» припливного клапана

Відгуків і думок щодо ефективності припливних клапанів безліч. Позитивні пов'язані переважно з високотехнологічними пристроями від відомих брендів, встановленим професіоналами. Негативні - наслідки самостійних спроб встановити на вікна дешеві, малоефективні системи припливної вентиляції.

До явних переваг відносяться наступні.

 • Відсутність протягів. Провітрювання здійснюється при закритих вікнах, що виключає швидке зниження температури в приміщенні і поява протягів.
 • Регулярний повітрообмін. Надходження свіжого повітря відбувається цілодобово в будь-яку погоду. Це гарантує комфортний мікроклімат в будь-який час року.
 • Захист від грибка і цвілі. Підтримка нормальної вологості і температури повітря не дає шансу грибку і цвілі. Такий ефект досягається за рахунок постійного припливу свіжого повітря і своєчасного виведення вологи.
 • Простота використання. Після установки майстра докладно розповідають про нюанси експлуатації і залишають інструкцію.
 • Ніяких самостійних маніпуляцій з клапаном проводити не потрібно, у разі сумнівів щодо правильності роботи, запросіть майстра.
 • Ніякого конденсату. Він зазвичай випадає на схилах, склопакетах, підвіконні. Безперервний повітрообмін гарантує підтримку нормальної вологості в зоні віконного отвору. Навіть на кухні з підвищеним паротворенням запітнілі вікна набагато швидше приходять в норму, не дозволяючи волозі зіпсувати мікроклімат і обробку.

Поряд з достоїнствами у повітряних клапанів є і недоліки. Вони переважно стосуються ручних пристроїв, роботу яких потрібно постійно регулювати. Взимку можливо обмерзання зовнішньої частини клапана, що перешкоджає його нормальній роботі. Ще один нюанс - відсутність фільтрів, що затримують пил, пісок, дрібне сміття і комах. Повітря втягується просто з вулиці. Але, в порівнянні з мікрокліматом в приміщеннях з вікнами ПВХ, що не забезпеченими припливною вентиляцією, всі ці недоліки зовсім не істотні.

Встановити пристрої припливної вентиляції можна як на вже встановлені вікна, так і замовити їх монтаж одночасно з новими рамами. Залиште онлайн-заявку - ми розповімо, які системи вентиляції є в наявності, що можна привезти під замовлення, як кожна з них працює і скільки коштує.

Хочете безкоштовно розрахувати вартість саме для вас за 5 хвилин?

Заповніть опитувальник нижче, щоб дізнатися ціну

Яка конструкція вам потрібна?
Куди?
В яке місто?
Ваша заявка успішно відправлено
Чому вже більше 10 000 жителів України вибирали вікна EVI?
 • Ціна вікна від заводу
  Ціна вікна від заводу

  без посередників і переплат

 • Виробництво 3-5 днів
  Виробництво 3-5 днів

  швидке виготовлення на сучасних верстатах

 • Висока якість монтажу!
  Висока якість монтажу!

  монтаж - це 50% правильної роботи вікон і балконів. Монтаж - це наша гордість!

 • Кращий сервіс на ринку
  Кращий сервіс на ринку

  повірте - ви будете в захваті від нашої роботи!

 • Широкий вибір матеріалів
  Широкий вибір матеріалів

  профіль, ламінація, склопакети, фурнітура, підвіконня і т.д.

 • Розрахунок вартості за 5 хвилин
  Розрахунок вартості за 5 хвилин

  залиште заявку і переконайтеся самі

Популярні питання про вентиляцію для пластикових вікон
Який буває вентиляція для пластикових вікон?+

Доступна механічна, природна, комбінована вентиляція. Вони відрізняються наявністю (або відсутністю) додаткового обладнання, що встановлюється всередину ПВХ рам.

Де можна встановлювати вентиляційні компоненти?+

Відповідна фурнітура може монтуватися в кватирках або нижній частині рами.

Який варіант вентиляції можна використовувати в квартирі без сильного зниження температури і втрати ізоляційних властивостей?+

Майстри можуть встановити повітряні клапани, механічні рекуператори, зробити додаткові щілини. Для систем припливної вентиляції вистачить цього.

Ви будете в захваті від нашої команди!
Якість роботи і обслуговування клієнта на вищому рівні - наш головний пріоритет. Кожен член команди EVI від вашого особистого менеджера до монтажника має єдину мету - клієнт повинен бути в захваті від нашої роботи!
 • Андрій. тех директор
  Андрій. тех директор

  Наймолодший технічний директор.
  Ніколи не порадить вам того, що вам не потрібно! Рекомендуємо прислухатися

 • Андрій. Монтажник
  Андрій. Монтажник

  Спеціаліст 1й бригади.
  Досвід роботи більше 30 років. Найбiльш професійна і ввічлива бригада

 • Антон. Замірщик
  Антон. Замірщик

  Найпозитивніший замірщик.
  Допоможе вибрати саме ті вікна, які вам потрібні

 • Руслан. Менеджер
  Руслан. Менеджер

  Колишній замірщик, добре знає вікно зсередини і підкаже, як правильно організувати процес установки віконних конструкцій

Всі фахівці в нашій команді проходять навчання і мають одну єдину задачу - клієнт повинен бути в захваті від їх роботи!

Кредити та розсилки під 0% до 10 місяців
Кредити та розсилки під 0% до 10 місяців