Утеплення вікон

Згодом вікно втрачає герметичність: взимку температура в приміщенні падає, утворюються протяги, чути вуличний шум. Не потрібно поспішати із заміною старої системи на нову. Розумно виявити слабкі місця і утеплити пластикові вікна.

Причини низької герметичності вікон ПВХ

Мікроклімат в приміщенні безпосередньо пов'язаний з теплоізоляційними властивостями вікна. Після його установки комфортна температура в приміщенні буде підтримуватися 1-2 сезони, але пізніше можуть з'явитися продування і / або промерзання.

У зниження герметичності пластикових вікон можуть бути наступні причини:

 • Установка виконана з порушеннями технології. Неправильний монтаж навіть дуже теплих віконних систем не забезпечить комфортний мікроклімат. Часто помилки допускають власники житла, встановлюючи конструкцію своїми руками. Трапляються винятки, коли монтаж виконувала недосвідчена бригада.
 • Неправильна експлуатація. Поширена причина поганої теплоізоляції пластикових вікон - недотримання правил експлуатації.Відсутність відповідного догляду призводить до витончення, висиханню, поїдання гумових ущільнювачів. Щільність прилягання стулки до рами в даному випадку буде недостатньою.
 • Низька якість вікон ПВХ або їх невідповідність клімату. Якщо установка виконана правильно, правила догляду дотримуються, чому в приміщенні холодно? Відповідь: пластикове вікно виготовлене неякісно, ​​або споживач купив самий бюджетний варіант, що не підходив для житлового приміщення і даної кліматичної зони.
 • Усадка будинку. Нова споруда просідає під власною вагою протягом декількох років після здач. Це може привести до деформації віконних прорізів і, відповідно, встановлених в них блоків. Якщо будова зведено з порушеннями, збиток збільшиться.

Ще одна причина втрати тепла - недбале заповнення швів монтажною піною. У місцях пропусків утворюються порожнечі, в яких накопичується волога.

Етапи утеплення пластикових вікон

Утеплення вікон проходить в кілька етапів:

 • визначення слабких місць конструкції;
 • роботи по усуненню проблем.

Виявлення слабких зон

Перед утепленням вікно ПВХ уважно оглядається на предмет визначення місць з порушеною герметичністю. Рама перевіряється в останню чергу - вона надійна, рідко схильна до деформації, не розсихається як дерев'яний аналог.
Виявляється джерело протягу на дотик, проведенням долонею біля наступних частин вікна:

 • стулок;
 • штапиков;
 • підвіконня;
 • укосів.

Є інший метод визначення місця розгерметизації - проведення палаючої запальничкою по периметру вікна, на безпечній відстані. Невеликий нахил полум'я вкаже на джерело протягу.

Виконання робіт по усуненню проблем

 • Склопакети. Вони рідко стають винуватцями протягів в кімнаті, але розгерметизація трапляється. Вона проявляється запотіванням між стеклами. Своїми силами тут не впорається - потрібно ремонт або заміна склопакета.
 • Гумові ущільнювачі. Їх змінюють при наявності видимих ​​пошкоджень. Самоклеючі варіанти не підходять для утеплення вікна на зиму. Оптимальний варіант - звернутися в віконну компанію і замовити послугу по заміні ущільнювача.
 • Притискної механізм. Його регулювання необхідна при усадці будинку. Стулки схильні до перекосу слідом за прорізом в цілому. Через щілини між ними і рамою почне надходити холодне повітря. Для самостійного вирішення проблеми бажано знати особливості утеплення пластикових вікон, їх конструкції в цілому і вміти працювати з інструментами. Для посилення притиску стулок і усунення люфту необхідно спеціальним шестигранним ключем на 4 мм, за годинниковою стрілкою прокрутити ексцентрики, попередньо вирівнявши стулки. Орієнтир ступеня притиску - напрямок зарубок.
 • Петлі. За щільність притиску відповідають і він. Щоб утеплити пластикове вікно, доведеться відрегулювати їх.
 • Штапик. З ним простіше: старий поддевается шпателем і витягується, а на його місце кріпитися новий.
 • Підвіконня. Багато монтажники халтурять і не утеплюють простір під ним. Піна з часом розсихається, стоншується. Утворюються пустоти, а потім протяги. В цьому випадку стара піна видаляється, потім свіжим шаром заповнюються зазори по всій довжині підвіконня. При наявності великої порожнечі під підвіконням її обов'язково потрібно закрити.
 • Укоси. Декоративне оздоблення по периметру отвору виконують після установки вікна. Простір між стіною і укосом вимагає якісного утеплення зсередини і зовні. Якщо виконати обробку без утеплення, неминуче промерзання, продування, освіта грибка і цвілі. Для виправлення такої помилки укіс повністю розкривається: знімається обробка, видаляється стара піна, потім усуваються нерівності, поверхня обробляється захисним складом. Далі прокладається утеплювач і вже поверх нього виробляється декоративне оздоблення новими матеріалами.

Інші способи утеплення віконних систем

Якщо серед перерахованих вище вашого випадку немає, а утеплити пластикове вікно на зиму хочеться, прислухайтеся до нижченаведених рекомендацій.

 • Регулярне миття скла. Вільно проникаючі в приміщення сонячні промені швидко прогрівають приміщення. Але, через брудні скла проникають тільки інфрачервоні промені - кімната недоотримує тепло.
 • Відмова від щільних штор на зиму. А якщо вони темного відтінку, тим більше - це перешкоджає прогріванню приміщення сонячним світлом.
 • Застосування додаткових джерел тепла. Електричний обігрівач дозволяє швидко прогріти повітря в приміщенні до комфортних значень.

Утеплити вікна на зиму дідівським способом не вийде - скотч, папір і вата для ПВХ-профілю сучасних поворотно-відкидних конструкцій не підходять. Найоптимальніший варіант - відразу при виявленні продувань, зайвого конденсату і промерзання звернутися до професіоналів.

Хочете безкоштовно розрахувати вартість саме для вас за 5 хвилин?

Заповніть опитувальник нижче, щоб дізнатися ціну

Яка конструкція вам потрібна?
Куди?
В яке місто?
Ваша заявка успішно відправлено
Чому вже більше 10 000 жителів України вибирали вікна EVI?
 • Ціна вікна від заводу
  Ціна вікна від заводу

  без посередників і переплат

 • Виробництво 3-5 днів
  Виробництво 3-5 днів

  швидке виготовлення на сучасних верстатах

 • Висока якість монтажу!
  Висока якість монтажу!

  монтаж - це 50% правильної роботи вікон і балконів. Монтаж - це наша гордість!

 • Кращий сервіс на ринку
  Кращий сервіс на ринку

  повірте - ви будете в захваті від нашої роботи!

 • Широкий вибір матеріалів
  Широкий вибір матеріалів

  профіль, ламінація, склопакети, фурнітура, підвіконня і т.д.

 • Розрахунок вартості за 5 хвилин
  Розрахунок вартості за 5 хвилин

  залиште заявку і переконайтеся самі

Ви будете в захваті від нашої команди!
Якість роботи і обслуговування клієнта на вищому рівні - наш головний пріоритет. Кожен член команди EVI від вашого особистого менеджера до монтажника має єдину мету - клієнт повинен бути в захваті від нашої роботи!
 • Андрій. тех директор
  Андрій. тех директор

  Наймолодший технічний директор.
  Ніколи не порадить вам того, що вам не потрібно! Рекомендуємо прислухатися

 • Андрій. Монтажник
  Андрій. Монтажник

  Спеціаліст 1й бригади.
  Досвід роботи більше 30 років. Найбiльш професійна і ввічлива бригада

 • Антон. Замірщик
  Антон. Замірщик

  Найпозитивніший замірщик.
  Допоможе вибрати саме ті вікна, які вам потрібні

 • Руслан. Менеджер
  Руслан. Менеджер

  Колишній замірщик, добре знає вікно зсередини і підкаже, як правильно організувати процес установки віконних конструкцій

Всі фахівці в нашій команді проходять навчання і мають одну єдину задачу - клієнт повинен бути в захваті від їх роботи!

Популярні питання про утеплення вікон
Що буде, якщо заклеїти вікно ПВХ на зиму по-старому?+

Цей спосіб не підходить з наступних причин. Заклеївши стики між стулкою і рамою, в повністю заблоковано можливість провітрювання за рахунок відкидання стулки. У кімнаті почне накопичуватися вологий, відпрацьоване повітря, а свіжий надходити не буде. Мікроклімат від цього тільки погіршиться - в кімнаті буде волого і не затишно.

Чи можливо взагалі утеплення для вікон ПВХ або тільки регулювання і ремонт?+

Правильно обрані і якісно встановлені євровікна самі по собі герметичні і не потребують додаткового утеплення. При порушенні герметизації проводиться ретельний огляд, виявляється її причина і усувається. Десь досить регулювання і перекладу стулок на зимовий режим (посилений притиск), а десь доведеться замінити склопакет, ущільнювач або штапик.

У будь вікон теплоізоляція краще?+

За показниками теплоізоляції краще замовити металопластикові вікна з європейських профілів або їх українських аналогів. Це 5- і 6-камерні системи ПВХ з двокамерними або енергозберігаючими склопакетами і надійною німецькою фурнітурою.

Кредити та розсилки під 0% до 10 місяців
Кредити та розсилки під 0% до 10 місяців