Ущільнювач для пластикових вікон

Огороджувальні конструкції з ПВХ мають особливе призначення: забезпечення безпеки, освітленості, захисту від вітру, бруду, холоду і спеки, а також. На реалізацію цих функцій «працюють» всі елементи комплектації, в тому числі ущільнювач для пластикових вікон. Він являє собою пружний прокладочний джгут з ребристою поверхнею. Його закочують в технологічні пази профілю для герметизації притвору, ущільнення примикання і фіксації скла до профілю. Цей непомітний елемент перекриває доступ холодному повітрю, атмосферної вологи, зовнішньому шуму. Чим якісніше ущільнювач, тим надійніший бар'єр, створюваний ним.

Види ущільнювача для вікон

У типовій конструкції з ПВХ використовується три типи герметизуючої гуми:

 • для примикання скла з зовнішньої сторони - зменшує попадання вологи всередину фальца і скорочує втрати тепла;
 • для штапика - герметизує примикання склопакета з боку приміщення;
 • для притвору (притискної) - ущільнює зазор між закритою стулкою і рамою. Встановлюється двома або трьома контурами.

Удаваний ущільнювач відчуває підвищені деформаційні навантаження, і перший приходить в непридатність.

Ущільнювач для металопластикових вікон закочується в процесі виготовлення конструкції профілю. У штапик ущільнювальний шнур, як правило, вже коекструдована.

Універсальних прокладок, що підходять будь-якого вікна, не існує - герметизуючі шнури різних марок виготовляються з різнорідних речовин, мають оригінальні геометричні параметри і форму, різну ступінь пружності. Технічні характеристики ущільнення для вікон регламентуються ГОСТом 30778-2001.

Тип матеріалу для ущільнювальних джгутів визначає ступінь їх надійності до впливу руйнуючих факторів (ультрафіолету, вологи, морозу, жарі), довговічність і ціну. Віконні ущільнювачі виробляють з наступних матеріалів:

 1. Термоеластополімер (ТРЕ) - синтетичний видозмінений полівінілхлорид. ТРЕ не дає усадку, не горить, доступний в декількох відтінках. Цей матеріал легко зварюється в кутових зонах - використовується на автоматизованих виробництвах. Недоліки: нестійкий до температурних коливань, розриву і стисненню, зберігає залишкову деформацію. Розрахований на термін служби 8-10 років.
 2. Каучукова стрічка - міцна і пружна, добре переносить механічний вплив. Зазвичай чорного кольору, так як містить сажу. До недоліків можна віднести чутливість до температурних перепадів (на холоді твердне, на спеці розм'якшується). Тривалість служби 10-15 років.
 3. ЕРDМ (етиленпропіленова штучна гума) - переважний варіант герметизації для пластикових вікон. Містить сірку або органічні перекису. Шнур з ЕРDМ стійкий до сонячного опромінення, опадам, сезонних коливань температур, механічних пошкоджень і деформації. Недоліком ущільнювача ЕРDМ, що має в складі сірку, є те, що він залишає жовті плями на білому пластику і має неприємний запах. Розрахований на 10-15 років експлуатації.
 4. Поліетиленовий шнур з поролоновим наповненням - хороший теплоізолятор, але має недостатню гнучкість, і при постійному стисканні не до кінця відновлює свою первинну форму. Розрахований на термін служби 6-8 років.
 5. Силіконовий каучук (VMQ) - легкий і пружний матеріал може працювати в великому температурному діапазоні (від-60 до + 200С). Добре переносить сонячне опромінення і кліматичні коливання температур. До недоліків матеріалу відносять низьку стійкість до розривів і високу ціну, що стала причиною його обмеженого використання. Гарантійний термін служби до 50 років.

Ущільнювачі для пластикових вікон зазвичай випускають в чорному, сірому або білому кольорі. Можливі й інші кольори, одержувані шляхом додавання кольорових полімерів.

Як коли потрібно міняти ущільнювач

При експлуатації вікно піддаються сонячного опромінення, впливу вологи і температурних коливань. Кліматичні фактори призводять до втрати пружності, еластичності, розтріскування ущільнювача. Шнур постійно стискається при закритій стулці. Герметизація погіршується - через притвор починає витікати тепло, знижується шумоізоляція. При поривах вітру притвор «свистить», поруч з вікном відчувається продування. З деформованим шнуром неможливо відрегулювати фурнітуру на притиск.

Заміні підлягають одночасно всі контури ущільнення: зовнішній і внутрішній периметр. В іншому випадку притиск буде нерівномірним.

Віконний ущільнювач для пластикових конструкцій може потріскатися через неправильну установку на виробництві або відсутності належного догляду. Якщо він змінив форму, усох, втратив еластичність, розтріснувся або випадає з паза, то його потрібно поміняти. Заміну потрібно довірити тільки професіоналам - бажано тієї ж компанії, що і встановлювала вікна. Ця процедура має багато тонкощів. До того ж ущільнювачі для вікон ПВХ продаються великим об'ємом - в бухтах по 200 метрів.

Чому не можна міняти тип, розмір і марку ущільнювачів

Технологічні пази в профілях різних марок відрізняються своєю формою. Для повноцінної заміни потрібен ущільнювальний палять, відповідає марці ПВХ. Встановлювати більш масивну стрічку, ніж раніше використана, не рекомендується. Замикаючий механізм і петлі будуть працювати з додатковим навантаженням, збільшаться деформаційні процеси.

Вид джгута обумовлює його експлуатаційні якості - ущільнювач замкнутої форми у вигляді порожнистої камери більш стійкий до механічного стиснення, швидше відновлює первинний об'єм після деформації, краще утримує тепло. Ціна на ущільнювачі для вікон європейських марок трохи вища. Однак якість і довговічність такого шнура відшкодують високі витрати на його покупку.

Наші бригади, відправляючись за подібною заявкою, уточнюють номер замовлення і марку профілю - дуже важливо підібрати правильну модифікацію гумок, взяти необхідний інструмент для регулювання стулок. Помітили скрип або вікна стали відкриватися з працею? Залиште заявку на сайті - можливо, справа в прокладці.

Хочете безкоштовно розрахувати вартість саме для вас за 5 хвилин?

Заповніть опитувальник нижче, щоб дізнатися ціну

Яка конструкція вам потрібна?
Куди?
В яке місто?
Ваша заявка успішно відправлено
Чому вже більше 10 000 жителів України вибирали вікна EVI?
 • Ціна вікна від заводу
  Ціна вікна від заводу

  без посередників і переплат

 • Виробництво 3-5 днів
  Виробництво 3-5 днів

  швидке виготовлення на сучасних верстатах

 • Висока якість монтажу!
  Висока якість монтажу!

  монтаж - це 50% правильної роботи вікон і балконів. Монтаж - це наша гордість!

 • Кращий сервіс на ринку
  Кращий сервіс на ринку

  повірте - ви будете в захваті від нашої роботи!

 • Широкий вибір матеріалів
  Широкий вибір матеріалів

  профіль, ламінація, склопакети, фурнітура, підвіконня і т.д.

 • Розрахунок вартості за 5 хвилин
  Розрахунок вартості за 5 хвилин

  залиште заявку і переконайтеся самі

Популярні питання про ущільнювач для пластикових вікон
У яких точках необхідний ущільнювач для пластикових вікон?+

Ущільнення потрібно в зазорах між склопакетом і профілем. Також воно встановлюється в штапик, притворі.

Чи може власник приміщення самостійно змінювати ущільнювачі для віконних рам?+

Ущільнюючий матеріал в ПВХ вікнах можна поміняти без залучення майстра, якщо є інструменти і навички.

З чого виготовляються ущільнювачі для металопластикових вікон?+

Ущільнювачі виготовляються з EPDM (етилен-пропіленовий каучук), гуми, силікону, модифікованої пластмаси, полівінілхлориду.

Ви будете в захваті від нашої команди!
Якість роботи і обслуговування клієнта на вищому рівні - наш головний пріоритет. Кожен член команди EVI від вашого особистого менеджера до монтажника має єдину мету - клієнт повинен бути в захваті від нашої роботи!
 • Андрій. тех директор
  Андрій. тех директор

  Наймолодший технічний директор.
  Ніколи не порадить вам того, що вам не потрібно! Рекомендуємо прислухатися

 • Андрій. Монтажник
  Андрій. Монтажник

  Спеціаліст 1й бригади.
  Досвід роботи більше 30 років. Найбiльш професійна і ввічлива бригада

 • Антон. Замірщик
  Антон. Замірщик

  Найпозитивніший замірщик.
  Допоможе вибрати саме ті вікна, які вам потрібні

 • Руслан. Менеджер
  Руслан. Менеджер

  Колишній замірщик, добре знає вікно зсередини і підкаже, як правильно організувати процес установки віконних конструкцій

Всі фахівці в нашій команді проходять навчання і мають одну єдину задачу - клієнт повинен бути в захваті від їх роботи!

Кредити та розсилки під 0% до 10 місяців
Кредити та розсилки під 0% до 10 місяців