Стандартні пластикові вікна

Для визначення вартості вікна необхідні його розміри, конфігурація і комплектація. На об'єкті з клієнтом їх погоджує заміряє. Під час попередньої консультації в офісі або по телефону багато, не знаючи точних габаритів своїх прорізів, просять розрахувати стандартні вікна. Але, які? Ми сформували цінову пропозицію для найбільш популярних розмірів і конфігурацій, щоб швидко вас зорієнтувати.

Що таке стандартне вікно?

Діапазон так званих «стандартів» дуже широкий. Розміри вікон в приватних будинках і квартирах завжди індивідуальні. Багатьох дивує, чому в типових квартирах нестандартні пластикові вікна, якщо на вид все отвори однакові:

 • Тип забудови. Розміри віконних прорізів залежать від особливостей проекту. У кожного свої габарити і конфігурація - сталінки, хрущовки, панельні 9-, 12- і 14-поверхівки, новобудови останнього часу. Для кожного з них свій «стандарт».
 • Матеріал і товщина стін - цегла або панелі, піноблоки або комбіновані конструкції. Найтоншими і холодними вважаються стіни панельних будинків. Для них варто вибрати вікна з широкого профілю з двокамерним склопакетом. Рекомендуючи конкретний профіль, наш заміряє виходить з розрахункової товщини стіни - її має бути достатньо для правильного монтажу.
 • Конфігурація отвору. У цегляних будинках віконний отвір обов'язково має чверть - частково виступаючі по периметру зовнішні цеглини, злегка перекривають і зовні зменшують отвір. Вони виконують захисну функцію, захищаючи монтажні шви від продування і промерзання. В отворах панельних будинків чвертей немає - вони рівні. Залежно від цього отвори поділяють на четвертні і бесчетвертние. Наявність або відсутність чверті безпосередньо впливає на габарити рами і особливості укладання пароізоляційних матеріалів.

Для панельних будинків радянського періоду типовим вважається двостулкові вікно 1400 х 1400 мм, для цегельних - 1300 х 1400 мм. У будівлях з високими стелями більш ранньої забудови висота рам коливається від 1600 до 1700 мм в середньому.

Наскільки важливі точні виміри отворів?

Конструкція вікон ПВХ абсолютно не схожа на дерев'яні аналоги зі здвоєними рамами, під які 40 років тому і раніше розроблялися стандарти.

Дерево, незважаючи на екологічність, має істотний недолік - схильність до деформацій в залежності від коливань клімату і терміну експлуатації. Згодом дерев'яна рама просідає, тріскається, на ній з'являються щілини. Утеплення таких вікон здійснювалося дідівським способом - клоччям під рами. Вона нівелювала розбухання і всихання деревини в міжсезоння. Тому, між стіною і рамою залишали досить пристойний зазор - для деформаційних коливань.

У вікон ПВХ такого не бракує. Металопластикова конструкція зберігає свою геометрію протягом усього терміну служби, тому надмірно ущільнювати шви і утеплювати отвори понад те, що передбачено технологією, не потрібно. Товщина монтажного шва рідко становить більше 2,5 см. Розміри отворів для пластикових вікон потрібно проміряти з максимальною точністю.

Живий приклад

В одній квартирі отвори можуть трохи відрізнятися. Наприклад, в житловій кімнаті - 1450х1470 мм, а на кухні - 1410х1430 мм. Тут має місце людський фактор при будівництві та виготовленні будівельних матеріалів.

Начебто різниця незначна - кілька міліметрів між вікнами однієї квартири. Але, замовляти однакові нерозумно. У панельних будинках прорізи виконані без чверті, і всі монтажні огріхи будуть помітні зовні (всередині їх прикриють укоси). Це позначиться на ширині монтажних швів - на одному отворі вони будуть акуратними і вузькими, а на другому - широкими з потворно звисає піною. Там, де вони будуть ширше, ніж передбачено нормативами, гарантовано продування і промерзання.

Призначені для захисту монтажних швів ізоляційні матеріали (стрічки) мають певну ширину і технологію нанесення. Їх правильне використання можливо тільки при дотриманні вимог до ширини і правилам виконання монтажних швів. У нашому прикладі на одному вікні вони ляжуть правильно, а на другий не будуть «працювати» - опиняться вже шва.

Уникнути вищеописаних неприємностей допоможе тільки точний вимір отворів.

Які обмеження потрібно врахувати?

Єдині обмеження, які необхідно дотримуватися, це мінімальні і максимальні габарити.
Minimum:

 • глухе вікно - 300х400 мм;
 • стулка - 400х500 мм.

Maximum:

 • Ширина стулки - 1000 мм при висоті до 1500 мм.
 • Висота стулки - 2200 мм при ширині до 700 мм.
 • Площа склопакета 4-16-4 і 4-10-4-10-4 - до 2,1 м2.

Пропорція ширини склопакета до його висоті повинна становити 1: 5.

Не біда, якщо ширина і висота вікон в різних кімнатах трохи відрізняється. Наші монтажники встановлять їх таким чином, що зсередини і зовні вони будуть виглядати однаковими - стандартними по конфігурації: дво- або тристулковими.

Хочете безкоштовно розрахувати вартість саме для вас за 5 хвилин?

Заповніть опитувальник нижче, щоб дізнатися ціну

Яка конструкція вам потрібна?
Куди?
В яке місто?
Ваша заявка успішно відправлено
Чому вже більше 10 000 жителів України вибирали вікна EVI?
 • Ціна вікна від заводу
  Ціна вікна від заводу

  без посередників і переплат

 • Виробництво 3-5 днів
  Виробництво 3-5 днів

  швидке виготовлення на сучасних верстатах

 • Висока якість монтажу!
  Висока якість монтажу!

  монтаж - це 50% правильної роботи вікон і балконів. Монтаж - це наша гордість!

 • Кращий сервіс на ринку
  Кращий сервіс на ринку

  повірте - ви будете в захваті від нашої роботи!

 • Широкий вибір матеріалів
  Широкий вибір матеріалів

  профіль, ламінація, склопакети, фурнітура, підвіконня і т.д.

 • Розрахунок вартості за 5 хвилин
  Розрахунок вартості за 5 хвилин

  залиште заявку і переконайтеся самі

Ви будете в захваті від нашої команди!
Якість роботи і обслуговування клієнта на вищому рівні - наш головний пріоритет. Кожен член команди EVI від вашого особистого менеджера до монтажника має єдину мету - клієнт повинен бути в захваті від нашої роботи!
 • Андрій. тех директор
  Андрій. тех директор

  Наймолодший технічний директор.
  Ніколи не порадить вам того, що вам не потрібно! Рекомендуємо прислухатися

 • Андрій. Монтажник
  Андрій. Монтажник

  Спеціаліст 1й бригади.
  Досвід роботи більше 30 років. Найбiльш професійна і ввічлива бригада

 • Антон. Замірщик
  Антон. Замірщик

  Найпозитивніший замірщик.
  Допоможе вибрати саме ті вікна, які вам потрібні

 • Руслан. Менеджер
  Руслан. Менеджер

  Колишній замірщик, добре знає вікно зсередини і підкаже, як правильно організувати процес установки віконних конструкцій

Всі фахівці в нашій команді проходять навчання і мають одну єдину задачу - клієнт повинен бути в захваті від їх роботи!

Кредити та розсилки під 0% до 10 місяців
Кредити та розсилки під 0% до 10 місяців