Штульпові вікна

Більшість віконних рам оснащуються імпостом – спеціальною вертикальною перегородкою, яка розділяє вікно на частини. У ній встановлюється запірна арматура. У деяких ситуаціях подібної перегородки не повинно бути (або немає можливості її встановити з технічних чи естетичних причин). На заміну приходять штульпові вікна – рами, у яких вертикальна перегородка не передбачена. Натомість фурнітура для фіксації та повороту присутня на стулці з внутрішньої сторони. Це дозволяє одну стулку вікна як імпоста, іншу – фіксатора.

Штульпове відкриття вікон передбачає те, що необхідно повернути ручку, а потім відкрити одну зі стулок. Лише після цього можна отримати доступ до штульпового фіксатора за допомогою важеля, що встановлюється знизу рами. У деяких моделях вікон подібний важіль встановлюється у верхній частині конструкції. Цей захід пояснюється тим, щоб убезпечити будинки від злодіїв – насамперед приватні та квартири, розташовані на перших поверхах багатоповерхівок. У зв'язку з відсутністю перегородки посередині відкидний спосіб відкриття не передбачено. Є можливість тільки поворотного відкриття для неактивної стулки з технічних причин.

Інше обмеження – вікна зі штульпом можуть бути лише двостулковими. Подібні конструкції використовуються також у дверях (наприклад, входах у магазини, адміністративні будівлі, іноді у приватні будинки) – розміри в цьому випадку більші. У штульпову систему входять два види стулок:

 • активна стулка (робоча). Вона відкривається першою у разі потреби. Фурнітура мало відрізняється від інших типів рам. Ця стулка може відкриватися відкидним способом;
 • пасивна стулка. На ній фіксується штульп за допомогою шурупів. Нижній та верхній зріз профілю перекривається спеціальними заглушками. Вказану стулку фізично неможливо відкрити першою.

Різновиди механізмів

Для керування другою стулкою необхідно застосування таких механізмів:

 • шпінгалети. Вони є засувками для закриття конструкції. Подібна система проста та доступна. На штульпі монтується два шпінгалети (згори та знизу). Механізм закривання доповнюється планками у відповідь, куди входить засувка. Завдяки цьому активна половина вікна відкривається звичайною ручкою. Подібна стульпова стулка гарантує високий рівень герметичності. Головний недолік - необхідність дотягуватися до верхньої засувки, що не завжди можливе через зростання деяких власників. Інше обмеження полягає у максимальній ширині неактивної стулки – 75 сантиметрів;
 • стандартна фурнітура, що монтується на стулці. Даний тип конструкцій у подібних вікнах застосовується нечасто. Щоб встановити раму з подібним способом відкриття, потрібно в пасивній частині встановити всі частини фурнітури. Після цього монтаж штульпового профілю.Максимальна ширина неробочої стулки має перевищувати 1,20 метра;
  штульпова запор, що монтується на фальці по всій протяжності штульпа. У подібному механізмі є дві точки для закривання. У цьому випадку доступ до затвора можна отримати лише тоді, коли стулка відкривається.

Штульпова система може використовуватися у віконному отворі в стіні, а також як рама на балконі. Подібна конструкція на першому поверсі дасть можливість проносити громіздкі предмети, якщо не вдається зробити це через двері.

Переваги штульпових вікон

Серед переваг штульпових вікон можна виділити кілька аспектів:

 • доступна ціна. Популярні рами (наприклад, Rehau) може купити кожен власник квартири незалежно від рівня статку;
 • простота догляду. На відміну від глухих вікон та інших типів рам, штульпові конструкції легко мити та очищати іншим способом завдяки можливості відкрити раму повністю;
 • мінімальна ширина центральної перегородки, завдяки чому всередину проникає більше світла;
 • ремонтопридатність, що дозволяє замінювати фурнітуру без необхідності витрачати багато часу та коштів;
 • високий рівень захисту від злому. Це забезпечується запірними механізмами, захищеними за допомогою штульпа. Вони не видно зовні.

При відкритті вікна можна отримати широку панораму, а у разі закриття всередину приміщення не проникають протяги, пил та шум. Рівень захисту від тепловтрат аналогічний традиційним віконним рамам і глухим вікнам із ПВХ. Відсутність імпоста посередині набагато краще сприймається власниками та гостями квартири. Незважаючи на високу вартість фурнітури, штульповий механізм обійдеться набагато дешевше, особливо у перспективі.

Від чого залежить вартість віконних вікон

Ціни на штульпові системи залежать від кількох факторів:

 • площу рами, яку планується поставити;
 • наявність ламінування, пігментації у пластику;
 • використовуваний механізм замикання;
 • фурнітура, що встановлюється.

Також на вартість впливає робота майстрів – краще вибирати компанію, яка розташована найближче до об'єкта, де потрібне встановлення рами. При виклику приїде замірник визначення точних розмірів. Після цього потрібно почекати кілька днів, поки пластикові вікна будуть виготовлені за вимогами клієнта. Безпосередній монтаж займе кілька годин, за які стару раму буде знято і поставлено нову. Після збирання будівельного сміття можна приймати результат і користуватися вікном.

Хочете безкоштовно розрахувати вартість саме для вас за 5 хвилин?

Заповніть опитувальник нижче, щоб дізнатися ціну

Яка конструкція вам потрібна?
Куди?
В яке місто?
Ваша заявка успішно відправлено
Чому вже більше 10 000 жителів України вибирали вікна EVI?
 • Ціна вікна від заводу
  Ціна вікна від заводу

  без посередників і переплат

 • Виробництво 3-5 днів
  Виробництво 3-5 днів

  швидке виготовлення на сучасних верстатах

 • Висока якість монтажу!
  Висока якість монтажу!

  монтаж - це 50% правильної роботи вікон і балконів. Монтаж - це наша гордість!

 • Кращий сервіс на ринку
  Кращий сервіс на ринку

  повірте - ви будете в захваті від нашої роботи!

 • Широкий вибір матеріалів
  Широкий вибір матеріалів

  профіль, ламінація, склопакети, фурнітура, підвіконня і т.д.

 • Розрахунок вартості за 5 хвилин
  Розрахунок вартості за 5 хвилин

  залиште заявку і переконайтеся самі

Ви будете в захваті від нашої команди!
Якість роботи і обслуговування клієнта на вищому рівні - наш головний пріоритет. Кожен член команди EVI від вашого особистого менеджера до монтажника має єдину мету - клієнт повинен бути в захваті від нашої роботи!
 • Андрій. тех директор
  Андрій. тех директор

  Наймолодший технічний директор.
  Ніколи не порадить вам того, що вам не потрібно! Рекомендуємо прислухатися

 • Андрій. Монтажник
  Андрій. Монтажник

  Спеціаліст 1й бригади.
  Досвід роботи більше 30 років. Найбiльш професійна і ввічлива бригада

 • Антон. Замірщик
  Антон. Замірщик

  Найпозитивніший замірщик.
  Допоможе вибрати саме ті вікна, які вам потрібні

 • Руслан. Менеджер
  Руслан. Менеджер

  Колишній замірщик, добре знає вікно зсередини і підкаже, як правильно організувати процес установки віконних конструкцій

Всі фахівці в нашій команді проходять навчання і мають одну єдину задачу - клієнт повинен бути в захваті від їх роботи!

Популярні питання про штульпові вікна
Чим відрізняється штульпове вікно від звичайної ПВХ рами?+

У рамах зі штульпом не передбачена перегородка посередині. Це виглядає привабливіше, а також дозволяє проносити при переїзді великогабаритні предмети, якщо вони не проходять у дверний отвір.

Які помилки пов'язані зі штульповими конструкціями?+

Незважаючи на побоювання потенційних клієнтів, виробники гарантують надійну тепло- та шумоізоляцію. Штульпове відкривання нічим не поступається у плані захисту від зазначених факторів.

Чи може захистити рамку від злому?+

Штульповий механізм влаштований таким чином, щоб утримувати закриту раму зверху та знизу. Це виключає проникнення зловмисників на перших поверхах квартирних та приватних будинків.

Кредити та розсилки під 0% до 10 місяців
Кредити та розсилки під 0% до 10 місяців